Sposoby na wybielenie zębów – w domu i stomatologa

Zdecydowana większość osób marzy o tym, by mieć piękny, zdrowy i biały uśmiech. Osiągnięcie tego celu nie jest jednak łatwe, zwłaszcza, gdy do dyspozycji mamy wyłącznie domowe sposoby. Znacznie lepiej jest odwiedzić stomatologa, ale nawet najlepszy lekarz nie uchroni nas przed złymi nawykami, które mogą spowodować nawrót zżółknień oraz kamienia. O kondycję swoich zębów musimy zatem dbać na każdym kroku.

Po pierwsze – wizyta u stomatologa

Nieestetyczne zażółcenie naszych zębów może być wynikiem naszych nawyków, ale też zażywania leków – zwłaszcza antybiotyków z grupy tetracyklin. Do wspomnianych nawyków należy bardzo popularne picie kawy i herbaty, ale zażółcenia wywołuje także picie czerwonego wina i palenie papierosów. Ponadto, wielu z nas zapomina o starannym myciu zębów, którego najlepiej dokonywać trzy razy dziennie.

Wynikiem wszystkich powyższych czynników jest powstawanie kamienia nazębnego. Nasze kolory zmieniają kolor na żółty, pojawiają się także nieestetyczne, ciemne obwódki przy dziąsłach. To niechybny znak, by odwiedzić wykwalifikowanego stomatologa. Niestety, ale kamienia nazębnego nie pozbędziemy się bez pomocy specjalisty. Żadne domowe sposoby mu nie zaradzą. Naszą drogą ku śnieżnobiałym zębom musimy zatem rozpocząć w gabinecie dentystycznym, takim jak ten prowadzony przez stomatologa Monikę Przybylską – Milczarek

Wybielanie zębów u dentysty

Po usunięciu kamienia możemy przystąpić do działania, którego wynikiem będzie przywrócenie bieli naszemu uśmiechowi. Najskuteczniejsze są oczywiście metody profesjonalne. Wybielaniu podlegają martwe zęby – te leczone kanałowo – oraz zdrowe. Różni się to jednak metodami.

Martwy ząb jest otwierany, a lekarz sprawdza, czy prawidłowo się on zagoił oraz czy jest właściwie uszczelniony. Jeśli jest to wymagane, do zęba wprowadza się preparat uszczelniający. Następnie do zęba wkładany jest preparat wybielający. Całość otacza się opatrunkiem. Konieczne jest zwykle kilka kontroli, ale jeśli wszystko będzie w porządku, lekarz zaplombuje martwy ząb.

Zdrowe zęby możemy wybielić u stomatologa za pomocą nakładek z żelem, naświetlania lub lasera. Metody te są jednak kosztowne – mowa tutaj o kwotach od 500 do nawet 2500 złotych.

Domowe sposoby na wybielanie zębów

Wybielanie zębów Tomaszów Mazowiecki

Wybielanie zębów Tomaszów Mazowiecki

Dzięki domowym sposobom nie osiągniemy wprawdzie tak spektakularnych efektów, ale nie zaszkodzić spróbować. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów wybielających – możemy zaopatrzyć się w specjalną pastę, przezroczyste paski, wybielacz w sztyfcie, żel dwufazowy lub nakładki (szyny). Jeśli zastosujemy je zgodnie z zaleceniami producenta i wytrwamy w ich używaniu, z pewnością polepszymy wygląd naszych zębów.