Jak nowoczesne urządzenia pomagają w pracy stomatologa w Tomaszowie Mazowieckim?

Zdrowe zęby to podstawa pięknego uśmiechu, ale też ogólnego zdrowia organizmu. Warto regularnie umawiać się na wizyty stomatologiczne, aby zapobiec głębszym problemom, które mogą kosztować nas wiele bólu, jak i finansów. Współcześnie, nowoczesne gabinety stomatologiczne zaopatrzone są w odpowiedni sprzęt, który pozwala na szybkie zdiagnozowanie problemu i reakcję. Jaki sprzęt dentystyczny powinien posiadać każdy profesjonalny gabinet?

 

Rola powiększenia w pracy dentysty

 

Poza standardowymi urządzeniami, które absolutnie powinny być w każdym gabinecie dentystycznym, profesjonalni stomatolodzy starają się o zakup narzędzi dodatkowych, które nie tylko ułatwią im pracę, ale także przyczynią się do poprawy jakości ich pracy. Dentysta potrzebuje przede wszystkim powiększenia obszaru, na którym pracuje, co jest bardzo istotne w endodoncji (przy leczeniu kanałowym). Czasami okazuje się, że dzięki powiększeniu ząb może być uratowany, gdyż pozwala to na odnalezienie i udrożnienie ciężko widocznych gołym okiem kanalików. Powiększenie pozwala również na wykrycie różnorodnych złamań czy pęknięć, których nie jesteśmy świadomi. Dlatego przed udaniem się do dentysty warto upewnić się, że posiadają odpowiedni sprzęt powiększający, gdyż zdecydowanie może wpłynąć to na szybkość i efektywność pracy, aniżeli leczenie zęba na wyczucie. Taki sprzęt stomatologiczny znacznie odnosi prestiż gabinetu.

Nowoczesne sprzęty poprawiające jakość pracy w gabinecie stomatologicznym w Tomaszowie Mazowieckim

 

W profesjonalnym gabinecie stomatologicznym Monika Przybylska – Milczarek. Gabinet stomatologiczny możemy spotkać się z lupami zabiegowymi oraz z mikroskopem. Lupy zabiegowe mogą być przymocowane do opaski na głowę, lub do oprawek okularów. Używając lupy mamy możliwość pięciokrotnego powiększenia. Pacjent natomiast musi w pełni współpracować ze stomatologiem i nie może się poruszyć, gdyż obraz straci ostrość. Lepszym rozwiązaniem są mikroskopy, które zapamiętają obraz mimo poruszenia się pacjenta. Ich dodatkowym atutem jest oświetlenie miejsca zabiegowego.  Również powiększenie jest znacznie większe niż w lupach, może sięgać nawet powiększenia 40-sto krotnego.  Mikroskop pozwala również na zachowanie dokumentacji leczenia pacjenta, a nawet możliwość obserwowania zabiegu. Ponadto, mikroskopy stomatologiczne pomagają szybko wykryć niepokojące objawy.