Mosty zębowe w Gabinecie Stomatologicznym w Tomaszowie Mazowieckim – kiedy są stosowane i jakie są ich rodzaje

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na stan swojego uzębienia, zdając sobie sprawę z tego, jak ważna jest właściwa higiena jamy ustnej oraz dbanie o zdrowie zębów. W sytuacjach, gdy brakuje jednego lub kilku zębów, warto rozważyć zastosowanie mostów zębowych jako jednej z metod uzupełnienia brakujących elementów. Gabinet Stomatologiczny Moniki Przybylskiej-Milczarek w Tomaszowie Mazowieckim oferuje profesjonalne rozwiązania w zakresie mostów zębowych.

Wskazania do stosowania mostów zębowych

Mosty zębowe są stosowane w przypadkach, gdy pacjentowi brakuje jednego lub kilku sąsiadujących zębów, co może prowadzić do nieestetycznego wyglądu uśmiechu, utrudnień w żuciu pokarmów czy nawet zaburzeń zgryzu. Stosowanie mostu pozwala na uzupełnienie brakujących zębów, przywracając estetykę i funkcjonalność uzębienia.

Jednym z głównych wskazań do stosowania mostów jest utrata jednego lub kilku sąsiadujących zębów na skutek próchnicy, urazu czy chorób dziąseł. Mosty mogą być również stosowane jako alternatywa dla protez ruchomych, szczególnie gdy pacjent nie może lub nie chce korzystać z tego rodzaju uzupełnień.

Rodzaje mostów zębowych

W gabinecie stomatologicznym Moniki Przybylskiej-Milczarek pacjenci mają do wyboru kilka rodzajów mostów zębowych, które różnią się materiałami, z jakich są wykonane, oraz konstrukcją. Oto najpopularniejsze z nich:

Mosty tradycyjne

Najczęściej stosowanym rodzajem mostów są mosty tradycyjne, które składają się z tzw. filarów – zdrowych zębów przylegających do brakujących elementów – oraz koron, które stanowią uzupełnienie brakujących zębów. Filarowe zęby są szlifowane i pokrywane koronami, które utrzymują most na swoim miejscu. Mosty tradycyjne mogą być wykonane z metalu, porcelany lub kombinacji obu materiałów.

Mosty adhezyjne

Mosty adhezyjne to kolejny rodzaj mostów, który różni się od tradycyjnych tym, że nie wymaga szlifowania zdrowych zębów-filarów. Zamiast tego korony są przymocowywane do zdrowych zębów za pomocą specjalnych łączników i cementu. Mosty adhezyjne są lżejsze i mniej inwazyjne niż tradycyjne, ale mogą być mniej trwałe.

Mosty implantologiczne

W przypadkach, gdy brakuje większej liczby zębów lub nie ma możliwości zastosowania mostów tradycyjnych czy adhezyjnych, można rozważyć zastosowanie mostów implantologicznych. W tej metodzie brakujące zęby są zastępowane przez implanty, które pełnią rolę filarów dla mostu. Mosty implantologiczne są trwałe i stabilne, ale ich wykonanie wymaga bardziej zaawansowanego zabiegu chirurgicznego.

Podsumowanie

Zapraszamy mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego do skorzystania z usług stomatologicznych w Gabinecie Moniki Przybylskiej-Milczarek. Nasz doświadczony zespół zadba o zdrowie i estetykę Twojego uśmiechu, oferując profesjonalne rozwiązania w zakresie mostów zębowych. Dbaj o swoje zęby z profesjonalistami w Tomaszowie Mazowieckim!

4o