Stomatologia zachowawcza w Tomaszowie Mazowieckim – Gabinet Moniki Przybylskiej-Milczarek

Stomatologia zachowawcza – co to jest?

Stomatologia zachowawcza to jedna z kluczowych dziedzin stomatologii, której głównym celem jest utrzymanie zdrowia jamy ustnej pacjenta. W Gabinecie Stomatologicznym Moniki Przybylskiej-Milczarek w Tomaszowie Mazowieckim, specjaliści koncentrują się na leczeniu próchnicy, chorób przyzębia oraz innych problemów związanych z zębami i błoną śluzową jamy ustnej. Leczenie obejmuje zarówno zabiegi usuwające istniejące problemy, jak i profilaktykę, zapobiegającą ich powstawaniu.

Piaskowanie – czyszczenie zębów ze złogów

Piaskowanie to popularny zabieg stomatologiczny, który polega na usuwaniu kamienia nazębnego oraz osadu z powierzchni zębów. W naszym gabinecie w Tomaszowie Mazowieckim wykorzystujemy specjalny aparat wyrzucający strumień drobnych cząsteczek piasku pod ciśnieniem na powierzchnię zęba. Dzięki temu skutecznie oczyszczamy zęby z nieestetycznych i szkodliwych osadów, które mogą prowadzić do rozwoju próchnicy i chorób przyzębia.

Skaling – usuwanie kamienia nazębnego

Skaling to kolejny zabieg stomatologii zachowawczej dostępny w naszym gabinecie w Tomaszowie Mazowieckim. Ma on na celu usunięcie kamienia nazębnego z powierzchni zębów oraz przestrzeni międzyzębowych. Kamień nazębny to twardy osad, powstający na skutek mineralizacji płytki nazębnej, który może prowadzić do rozwoju próchnicy oraz chorób przyzębia, takich jak paradontoza. Wykorzystujemy specjalistyczne narzędzia, takie jak ultradźwiękowy skaler, aby precyzyjnie i bezpiecznie usunąć kamień nazębny.

Polerowanie – wygładzanie powierzchni zębów

Polerowanie to zabieg mający na celu wygładzenie powierzchni zębów oraz usunięcie drobnych nierówności i przebarwień. W naszym gabinecie w Tomaszowie Mazowieckim wykonujemy go za pomocą past polerskich oraz specjalnych końcówek polerskich, mocowanych na mikrosilnik stomatologiczny. Polerowanie zębów ma nie tylko walory estetyczne, ale również zdrowotne – gładka powierzchnia zęba utrudnia osadzanie się płytki nazębnej oraz kamienia nazębnego, co przyczynia się do utrzymania zdrowia jamy ustnej.

Zapraszamy mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego do skorzystania z naszych usług stomatologii zachowawczej w Gabinecie Stomatologicznym Moniki Przybylskiej-Milczarek. Nasz doświadczony zespół zadba o zdrowie Twojego uśmiechu, stosując najnowocześniejsze metody leczenia i profilaktyki. Dbaj o swoje zęby z profesjonalistami.